środa, 29 sierpnia 2012

8 wrzesieńJózef Skrzek "Schody do nieba"


Józef Skrzek "Schody do nieba"

 - Czeladź 08.09.2012 r.

8 września na Rynku w Czeladzi odbędzie się niezwykłe widowisko multimedialne Józefa Skrzeka: "Schody do nieba". Wśród zaproszonych gości m.in. Steve Schroyder (Tangerine Dream), Wałasi z Beskidów ze Zbyszkiem Wałachem, Mirosław Muzykant (instr. perkusyjne), Viola Muzykant z tancerzami Teatru Tańca Polskiego, Tancerze Ognia, oraz Blanka i Karinka. 
   Światło, lasery, taniec i ogień, magiczna sceneria Rynku i wspaniała muzyka, to wszystko złoży się  w jedną wyjątkową całość - SCHODY DO NIEBA. Tam trzeba być. Zapamiętajcie tę datę: Czeladź 08.09.2012 / 20:00.


29 września - DIKANDA


2012-09-29 godz. 20:00 - DIKANDA

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie.
Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach. Wydali 4 płyty, zagrali setki koncertów , wystąpili na wielu znaczących europejskich festiwalach: Montreux Jazz Festival, Sziget Festival (Budapest), Rudolstadt i dwukrotnie wystąpili na Festiwalu opolskim.
Koncerty Dikandy to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu. 
 Na dyskografię składają się :
• "Muzyka czterech stron wschodu" (2000)
• "Jakhana, Jakhana" (2002)
• "Usztijo" (2004)
• "Ajotoro" (2008)
Dikanda to : Ania Witczak - śpiew,
akordeon Kasia Dziubak - skrzypce,
śpiew Kasia Bogusz - śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
www.dikanda.com
BILETY:
W przedsprzedaży:25 zł
W dniu koncertu:30 zł
kup bilet »

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie

DPT Leśniczówka
al. Muzyków 1
Chorzów

telefon 519 356 150 lub 691 755 933

Jak dojechać?

Leśniczówka położona jest w okolicy Planetarium Śląskiego, można dojechać samochodem (niewielkie miejsce parkingowe), tramwajem (należy wysiąść przy Stadionie Śląskim) bądź autobusem - wtedy lądujemy przy Międzynarodowych Targach Katowickich. 
Tramwaje: 6, 11, 19 (Stadion Śląski)
Autobusy: 0, 30, 50, 110, 168, 296 (Międzynarodowe Targi Katowickie)
zobacz rozkład jazdy »
Z Leśniczówki można wydostać się także taksówką, koszt siedmioosobowej taksówki do centrum Katowic to około 35zł (Echo Taxi). Oczywiście dojazd taksówką też jest możliwy, ale niepolecany. Spacer po parku to lepszy pomysł :)

15 września - XIII Rekreacyjny Rajd Rowerowy.


































15 września odbędzie się XIII Rekreacyjny Rajd Rowerowy.
W tym roku uczestnicy będą mieli możliwość wyboru jednej spośród 8 tras rowerowych, które poprowadzą na metę – Kemping 215. Na mecie Rajdu odbędzie się piknik rowerowy wzbogacony programem artystycznym. Wręczone zostaną nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz dla najliczniejszej rodziny. Wśród wszystkich uczestników Rajdu rozlosowane zostaną także cenne nagrody.
Zapisy na stronie www.rajdrowerowy.katowice.pl lub w dniu rajdu w punktach startowych.

6 do 9 września / Kocham Katowice - program na 147. Urodziny Miasta Katowice


PIĄTEK 7 WRZEŚNIA
Dolina Trzech Stawów
Mika Urbaniak
Najmłodsza artystka z klanu Urbaniaków, córka wokalistki Urszuli Dudziak i jazzmana Michała Urbaniaka, dała się poznać jako utalentowana wokalistka w połowie lat 90. Przebojem był śpiewany wspólnie z Grzegorzem Markowskim utwór z repertuaru Andrzeja Zauchy „Wymyśliłem Ciebie”. Pierwsze lata kariery poświęciła na współpracę z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in.: Mieczysławem Szcześniakiem i Kayah. W 2009 wydała pierwszy solowy album „Closer” (Nagroda Fryderyka 2010). W tym roku wyszedł drugi – „Follow You”. Na obydwu łączy jazz z hip-hopem i rhythm’n’bluesem.

Maciej Maleńczuk
Artysta cieszący się niemal uwielbieniem swoich licznych fanów zarówno za swoją muzykę z niebanalnymi, odważnymi tekstami, jak i za otaczającą go aurę wiecznego buntownika. Zaczynał jako muzyk uliczny. Sława przyszła wraz z powstaniem grupy Pudelsi i Homo Twist. Mimo konsekwentnie budowanego wizerunku skandalisty, Maleńczuk nie ucieka przed oficjalnymi dowodami uznania takimi jak nagroda w Konkursie Piosenki Polskiej w Opolu czy medal Gloria Artis przyznany mu przez Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego.


Kayah
Niekwestionowana królowa polskiej muzyki pop lat 90., a obecnie szefowa wytwórni Kayax – stajni kolejnego pokolenia gwiazd (m.in. Zakopower). Wdarła się przebojem na polską scenę muzyczną albumem „Kamień” i takimi przebojami jak „Fleciki” czy „Supermanka”. Ukoronowaniem jej kariery był wspólny album z Goranem Bregovicem. Początek XXI wieku poświęciła przede wszystkim na rozwój swojej wytwórni. Do życia scenicznego powróciła wydając w 2009 roku długo oczekiwany (premiera została przesunięta o rok) album „Skała”, nagrodzony Fryderykiem. Jej ostatnie projekty to kolaboracje z muzykami klasycznymi (Royal String Quartet) i Renatą Przemyk.

SOBOTA 8 WRZEŚNIA
Dolina Trzech Stawów

Curly Heads
Curly Heads powstało w 2010 roku z inicjatywy sześciu przyjaciół. Muzyka, którą grają to pop rock inspirowany takimi zespołami, jak Arctic Monkeys czy Muse. Gitarowe granie, dobre, poetyckie wręcz teksty, niesamowita energia i ciekawe melodie doskonale łączą się z wokalem Dawida Podsiadło, zwycięzcy ostatniej edycji programu „X Factor”.
Armia 
Prawdziwa legenda polskiego rocka. Zespół powstała w 1984 roku z inicjatywy Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i Sławomira Gołaszewskiego. Grupa wydała kilkanaście płyt, z których dwie – „Legenda” z 1990 roku i „Triodante” z 1994 roku – osiągnęły status kultowych i zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. W Katowicach grupa zagra właśnie materiał z „Legendy”.

Róże Europy
Jeden z najpopularniejszych polskich zespół rockowy lat 80. i 90. Wszyscy znają ich „Jedwab” czy „Rock’n’rollowców”. Róże Europy powstały z inicjatywy Piotra Klatta, wokalisty i autorów tekstów. Za oficjalny debiut zespołu można uznać koncert podczas festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Od tego czasu nagrali 10 płyt.

Kobranocka 
Kobranocka powstała w 1985 roku w Toruniu i początkowo nazywała się Latający Pisuar. Debiutancki album zespołu ukazał się w 1987 roku, a utwory z tej płyty dosyć szybko zyskały popularność m.in. w Rozgłośni Harcerskiej. Grupa nagrała 8 albumów, ale do masowej publiczności przebiła się utrzymanym w zupełnie niepasującej do nich stylistyce utworem „Kocham Cię jak Irlandię”.

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

WRZESIEŃ Z MUZEUM - Sosnowiec Pałac Schöna


MUZEUM W SOSNOWCU
ul. Chemiczna 12,
tel.(32) 363 45 10, 363 45 18
poniedziałek nieczynne
wtorek - sobota 10.00-17.00
niedziela 12.00-17.00

 www.muzeum.org.pl



IV DNI MUZEUM W SOSNOWCU
8 września /sobota/

W ŚWIECIE WITKIEWICZÓW
godz. 16.00 Otwarcie wystawy Witkiewicz i syn - ze zbiorów muzeów polskich
godz. 17.00 Spektakl BU-BU-JA! Witkacy i inni w wykonaniu aktorów Teatru im. S. I. Witkiewicza w Zakopanem

9 września /niedziela/
IV ZAGŁĘBIOWSIE MIODOBRANIE
organizowane przy udziale Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy w Czeladzi


Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Pola Negri – gwiazda światowego kina
12 września /środa/



W Y S T A W Y  C Z A S O W E
WITKIEWICZ I SYN
Wystawa prezentująca twórczość dwóch niezwykłych indywidualności sztuki polskiej: Stanisława Witkiewicza (1851-1915), malarza, ilustratora, krytyka sztuki, twórcy stylu zakopiańskiego - i jego syna, Stanisława Ignacego, zwanego Witkacym (1885-1939), który oprócz awangardowego malarstwa tworzył niezwykłe dramaty i powieści, zajmował się też filozofią, fotografiką, teorią i krytyką sztuki. Prezentuje obrazy, akwarele, pastele, rysunki i foto-grafie z różnych etapów twórczości obu artystów, ukazując dwie sugestywne, odmienne wizje sztuki i świata . Prace pochodzą z kilkunastu muzeów w Polsce.

S.I. Witkiewicz, "Autoportret"

Wystawa jest czynna od 8 września do 4 listopada 2012 roku

------------------------------------------------------------------------------------------

POLA NEGRI. LEGENDA KINA
Wystawa biograficzna poświęcona wielkiej diwie światowego kina. Ukazuje drogę życiową i artystyczną aktorki, która rozpoczęła swoją karierę w epoce kina niemego i z powodzeniem kontynuowała ją w czasach filmu dźwięko-wego. Na ekspozycji można obejrzeć unikatowy zbiór pocztówek, zdjęć, werków, fotosów, programów filmowych i płyt z jej nagraniami. Imponująco przedstawia się zbiór plakatów i afiszów wydanych na świecie do filmów z jej udziałem, których dotychczas udało się zgromadzić ponad 60 sztuk. Losy aktorki przedstawione na wystawie objaśniają teksty Wiesławy Czapińskiej - wybitnej znawczyni życia i twórczości Poli Negri.
Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi we współpracy z Filmoteką Narodową w Warszawie oraz Instytutem Polskim w Düsseldorfie, przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Wystawa jest czynna od 13 września do 25 listopada 2012 roku

----------------------------------------------------------------------------------------------

NIEDZIELNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ - wykłady
Witkiewicz – ojciec i syn
16 września 2012 r., godz. 15.00
Witkacy i przyjaciele. Życie artystycznej bohemy
30 września 2012 r., godz. 15.00
Wstęp wolny!

niedziela, 26 sierpnia 2012

1 września - VI Festiwal Reggae Muzyki, Art Działań oraz Sportu Niecodziennego.


Miejsce: Sosnowiec- Kazimierz Górniczy, Park im. Jacka Kuronia



Festiwal składać się będzie z części sportowo-artystycznej, która rozpocznie się o godz. 9:00, oraz części koncertowej - rozpoczęcie o godz. 15:00

Program Festiwalu:

Część sportowa:

1. Zajęcia linowe 9.00-17.00

- wahadło (skok w przestrzeń z wysokości 10 metrów oraz powrót na ziemię ruchem wahadłowym z użyciem zabezpieczenia linowego)
- ścianka wspinaczkowa (sztuczna ściana wspinaczkowa o wysokości 10m
z różnym stopniem trudności)
- wychodzenie po linie zawieszonej pionowo przy użyciu przyrządów zaciskowych lub za pomocą węzłów zaciskowych.
- wychodzenie po skrzynkach z zabezpieczeniem linowym
- slacking -chodzenie po taśmach zawieszonych w powietrzu)


2. Zajęcia strzeleckie (łuk, wiatrówka) 9.00-17.00

- strzelanie do ruchomej tarczy
- strzelanie do balonów
- strzelanie na punkty (sportowe)
zajęcia poprzedzone zasadami BHP, nauką celowania, nauką umiejętności brania poprawki.

3. Rowery- konkurs rowerowy dirt z nagrodami od 10.00 do 16.00
- eliminacje
- konkurs rowerowy dirt
- nagrody dla trzech najlepszych riderów w kategoriach MTB i BMX oraz nagroda za najlepszy trick.

4. Konkursy wodne 9.00-17.00
- wyścigi kajakami
- wyścigi rowerami wodnymi



Część artystyczna:

1. Od godziny 9:00 do 17.00 finał konkursu Graffiti + platforma podpisu - oprawa muzyczna DJ Pebeel - miejsce działań - plac przed Amfiteatrem
2. Od 9.00 do 17.00 Działania wikliniarskie - warsztaty i pokazy wyplatania
3.Od godziny 9.00 do 17.00 ,,Parkowe Safari’’- wystawa na terenie parku. Każdy 
z uczestników dostaje mapę, dzięki której swobodnie porusza się po wystawie.
4. Około godziny 22.00 po zakończeniu koncertów odbędzie się Teatr Ognia.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:
www.falainicjatyw.pl

Część koncertowa:
15.00 Diana Levi
16.15 Natural Mystic akustycznie
17.30 Yellow Cap
20.30 Gerbert Morales & Dubska


www.mdk-kazimierz.pl

wtorek, 21 sierpnia 2012

24 -25 sierpień / Dolina Trzech Stawów/ Katowice - TAURON NOWA MUZYKA FESTIWAL 2012

 
"Idea naszego festiwalu narodziła się w 2006 r. i jest tak naprawdę zupełnie prosta: od samego początku chcieliśmy pokazywać polskiej publiczności to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów, udowadniając jednocześnie, że brzmienia praktycznie całkowicie nieobecne w krajowych mediach, mogą przyciągnąć do Katowic sporą grupę fanów niebanalnej muzyki z Polski jak i całej niemalże Europy."
www.festiwalnowamuzyka.pl

Artyści:

Jak trafić


środa, 8 sierpnia 2012

28 sierpień - Benefis Bogdana Kalusa


Plac Sejmu Slaskiego 2, Katowice
28 sierpień (niedziela) , godz. 20:00 
Jak trafić 



Benefis Bogdana Kalusa
26.08 (niedziela) godz. 20:00
25 lat pracy artystycznej Bogdana Kalusa.
(20zł)

"Od 25 lat Kalus doprowadza mnie do szału!!! Zero talentu, tekstu porządnie się nie nauczy, morda taka, że w monopolowym bez kolejki kupuje. Studiów aktorskich nie skończył żadnych, matoł jeden.
Dzięki znajomościom zagrał, że wyliczę: 2 teatry telewizji, 11 filmów fabularnych, 22 seriale. Chałturnik i tandeciarz. Wstyd ziemi śląskiej przynosi, siedząc na ławce w „Ranczu” jako idiota i debil skończony, którym ja powinienem być, mając dyplom w kieszeni. I jeszcze mu dyrektor Neinert (też kretyn!), benefis robi. Ludzie, to się nadaje do prasy !!!

 
Życzliwy Kolega"

12 sierpień - Piłem w Spale, spałem w Pile

Plac Sejmu Slaskiego 2, Katowice
12 sierpień (niedziela) , godz. 20:00 
Bilety 15zł 
Jak trafić



Recital Artura Andrusa, gość specjalny: Maria Czubaszek
Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej Akademii Rozrywki, legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej Piwnicy pod Harendą, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator Szkła kontaktowego, Mistrz Mowy Polskiej…
Spotkanie z Arturem Andrusem będzie jednocześnie spotkaniem z jego najnowszą płytą Myśliwiecka

piątek, 3 sierpnia 2012

5 sierpnia - Katarzyna Groniec

Plac Sejmu Slaskiego 2, Katowice
niedziela, godz. 20:00 
Bilety 15zł 
Jak trafić


Pin-up Princess to już siódma płyta w dorobku Katarzyny Groniec. Najnowszy album to rodzaj zapisu przemyśleń, jakie nawiedzają kobietę po 35. roku życia.
Zapis zarówno chwil pięknych jak i tych, kiedy uświadamiamy sobie, że uczestniczymy w długim procesie przemijania. Po albumach „Przypadki” i „Listy Julii” bardziej ascetycznych aranżacyjnie miałam ochotę na rytm, puls i prostotę melodii. Do współpracy zaprosiłam Wojciecha Waglewskiego, który napisał dla mnie sześć piosenek. Na płycie gościnnie zaśpiewa też Kapela ze Wsi Warszawa – mówi o swojej najnowszej płycie Katarzyna Groniec.
Producentami płyty są Robert Szydło i Łukasz Damrych.
Skład zespołu muzyków pracujących nad Pin-up Princess:Łukasz Damrych – fortepian, instrumenty klawiszowe
Robert Szydło – bas
Łukasz Sobolak – perkusja
Bartek Miarka – gitar
a

5 Sierpnia - Letnia Scena Radia Kraków: Sokół Orkestar


  • Dziedziniec Radia Kraków
  • al. Słowackiego 22, Kraków
  • Niedziela, 05.08.2012  18:00



http://www3.radiokrakow.pl/web/MJAK-8VACU6/MJAK-8VACU610_l.jpg
W niedzielę 5 sierpnia (godz. 18), 
na Letniej Scenie na dziedzińcu siedziby Radia Kraków (al. Słowackiego 22) wystąpi Sokół Orkestar.
 Wstęp wolny.